Prof. Dr. İbrahim Özdemir Üsküdar Üniversitesi Ailesine Katıldı…

Abone ol

google news logo
Giriş08 Haziran 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Prof. Dr. İbrahim Özdemir Üsküdar Üniversitesi Ailesine Katıldı…Üsküdar Üniversitesi ailesi akademik kadrosunu güçlendiriyor. Birleşmiş Milletler Çevre Programında (UNEP) danışman olarak görev yapan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kurucu Rektörü olan Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Üsküdar Üniversitesi kadrosuna katıldı. Özdemir, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapacak.

Üsküdar Üniversitesi ailesi genişliyor. Üniversite kadrosuna önemli isimleri dâhil ediyor.

Bu kapsamda son olarak Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü yapan Prof. Dr. İbrahim Özdemir’i kadrosuna kattı.

Özdemir, Birleşmiş Milletler Çevre Programında (UNEP) danışman olarak görev yapıyor.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinde, Yüksek Lisans ve Doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünde tamamlayan Özdemir, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapacak.

Akademik çalışmaları sırasında dünyaca ünlü üniversitelerde “misafir öğretim üyesi” olarak bulunan Özdemir, başta ABD’deki üniversiteler olmak üzere G. Afrika, Endonezya, Avustralya, Rusya, İsveç, İsviçre, Almanya, G. Kore gibi birçok ülkede bilimsel toplantılara da katıldı.

Özdemir’in alanıyla ilgili çok sayıda yayınlanmış kitap ve makalesi bulunuyor.