Prof. Dr. Nevzat Tarhan Azerbaycan 2. Uluslararası Psikoloji Konferansına katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş27 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Azerbaycan 2. Uluslararası Psikoloji Konferansına katıldıÜsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abulfez Süleymanov, Azerbaycan’da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Psikolojisi Konferansına katıldı. 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Hazar Üniversitesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Uluslararası Psikoloji Konferansı Türkiye’den ve Azerbaycan’dan çok sayıda akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansa Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve üniversitenin sosyoloji bölüm başkanı Doç. Dr. Abulfez Süleymanov tebliğle katıldı.

Doç. Dr. Abulfez Süleymanov konferansın ilk gününde ‘Yalnızlığın Sosyolojik ve Psikolojik Etkileri’ başlıklı bir sunum yaparken Süleymanov, toplumunun temelindeki faydacı yaşam felsefesinin yalnızlığı herkes için bir risk haline getirdiğine dikkat çekti. Yalnızlığın ortaya çıkmasına neden olan toplumsal, teknolojik ve kültürel etkenler üzerinde yoğunlaşan,  Süleymanov, yalnızlığın giderilmesinde sosyal desteğin önemli olduğuna dikkat çekti.  

Konferansın ikinci gününde ise Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan bir tebliğ sundu. ‘Tedavi Sürecini Başarısında Psikoterapik Faktörler’ başlıklı sunumunda Tarhan, önemli bilgiler paylaştı. Psikiyatrik tedavi sürecinin aşamalarına dikkat çeken Tarhan, büyük çoğunluğu klinik psikolog ve psikiyatrist olan katılımcılara psikiyatristin dikkat etmesi gereken mesleki beceriler konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.  

Rektör Tarhan konuşmanın ardından katılımcılara kitaplarını imzaladı. Hazar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hamlet İsahanlı’nın da katıldığı konferansın sonunda İsahanlı Tarhan’a plaket takdim etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Azerbaycan 2. Uluslararası Psikoloji Konferansına katıldı 2