Prof. Dr. Nevzat Tarhan Psikiyatrinin Ustalarına ‘E-TERAPİYİ’ anlattı

Abone ol

google news logo
Giriş09 Nisan 2014
Güncelleme10 Nisan 2023

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Psikiyatrinin Ustalarına ‘E-TERAPİYİ’ anlattıPsikiyatri alanında otorite isimlerin katılımıyla uzmanlarının eğitimlerini güncelleme ve gelişmelerin pratik uygulamalarda kullanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen Psikiyatri Akademisi Kongresi Kıbrıs’ta gerçekleştirildi. Ustalar meclisinde deneyimler; yanlışlar ve doğrular ana temasıyla gerçekleştirilen kongre 4 gün sürdü. Kongreye Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da konuşmacı olarak katıldı. Tarhan,  E-terapiyi her yönüyle anlattı.

Her yıl Nisan ayının ilk haftası yapılan Psikiyatri Akademisi Kongresi Kıbrıs’ta 3-6 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Cratos Hotel’de gerçekleştirilen programa psikiyatrinin ustaları katıldı. Kongre bu yıl ‘Ustalar meclisinde deneyimler; yanlışlar ve doğrular’ ana teması ile toplandı.

Türk Psikiyatrisinin ustaları olan isimlerden oluşan konuşmacılar bilgilerini, deneyimlerini, hatalı ve etik olmayan uygulamalar ile bunların doğrularını örneklerle konuştu, tartıştı.

Psikiyatri uzmanlarının eğitimlerini güncelleme ve konuşulanların pratik uygulamalarında kullanabilmeleri açısından önem taşıyan kongreye Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türkiye’de ilk kez NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde uygulanan e terapi hizmetini anlattı. Tarhan, e-muayene ve e-terapi; ülkemiz koşullarında uygulanabilirliği, uygulamanın olumlu-olumsuz yönlerini anlattı.