Prof.Dr. Tayfun Uzbay, ODTÜ’de “Bağımlılığın Nörobiyolojisi”ni anlattı.

Abone ol

google news logo
Giriş26 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) Müdürü ve Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, ODTÜ’de Sinirbilim Günü Konferansı’nda konuşma yaptı. Prof. Dr. Uzbay’ın “bağımlılığın nörobiyolojisi” başlıklı konuşması büyük ilgi gördü.

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu, ODTÜ Psikoloji Topluluğu ve Evrim Ağacı tarafından düzenlenen ODTÜ Sinirbilim Günü, ODTÜ Kongre Kültür Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye'de bu alanda faaliyet gösteren önemli bilim insanlarının bir araya geldiği konferans yoğun ilgi gördü.

Konferansta Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) Müdürü ve Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “bağımlılığın nörobiyolojisi” başlıklı bir konuşma yaptı.

Konferansta ayrıca Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Turgay Dalkara, “Beyin ve Retinada Tamamlanmamış Mikrosirküler Reperfüzyon”, Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Reşit Canbeyli “Biyolojik Saat”, Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayşe Begüm Tekinay, “Nanomalzemelerle Nörorejenerasyonun Tetiklenmesi”, Neurometrika-Tech’ten Prof. Dr.Sibel Karakaş “Bilinç Ve Bilinç-Dışı Bilgi İşlemleme Süreçleri” ve Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hayrunnisa Botay “Migren Başağrısı: Laboratuvar Kilinik Arası Yolculuk” başlıklı sunumlar yaptı.

Prof.Dr. Tayfun Uzbay, ODTÜ’de “Bağımlılığın Nörobiyolojisi”ni anlattı.

ÜHA