Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a “En İyi Bilim İnsanı” ödülü

Abone ol

google news logo
Giriş17 Haziran 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

TAF NETWORK (Turkish Academic Fellowship) öğrenci kuruluşu, Türkiye'nin “En İyi Bilim İnsanları” ödül töreni kapsamında Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a ödül verdi. Bilimsel çalışmalarından ötürü Türkiye’nin en iyi bilim insanları arasında gösterilen Uzbay’a ödülü Bakan yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu verdi.

TAF NETWORK (Turkish Academic Fellowship) isimli öğrenci kuruluşunun düzenlediği ödül töreni Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Türkiye'nin En İyi Bilim İnsanları ödül töreninde, yaptığı çalışmalar ve bilimsel birikimi ile farkındalık yaratan, atıf sayısı ile H faktörü gibi biyometrik ölçütlere göre tüm bilim alanları dahil olmak üzere Türkiye'de ilk 200'e giren bilim insanları ödüllendirildi. Tören, İstanbul'daki Üniversitelerde çalışanlara yönelik gerçekleştirildi.

Ödüle, Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay layık görüldü. Ödülün kendini çok mutlu ettiğini ifade eden Uzbay şu değerlendirmelerde bulundu.

“Ben de bu onuru ölçütü karşılayan diğer 7 Türk bilim insanı ile birlikte paylaştım.  Öğrencilerin böyle bir ölçüt kullanarak bizi takdir etmesinden ayrıca mutlu oldum. 

Ödülü bizzat Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun takdim etmesi ise beni ayrıca mutlu etti.”

 

Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a “En İyi Bilim İnsanı” ödülü Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a “En İyi Bilim İnsanı” ödülü 2