Uluslararası Ofis’ten önemli organizasyon

Abone ol

google news logo
Giriş20 Ocak 2020
Güncelleme29 Aralık 2021
Uluslararası Ofis’ten önemli organizasyon
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uluslararası Ofisin gerçekleştirdiği, 2019 yılını değerlendirme, 2020 yılına güzel bir başlangıç yapma organizasyonuna uluslararası sağlık turizm acentaları yoğun ilgi gösterdi.Kahvaltı ile başlayan organizasyonda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Fatih Parmaksızoğlu, Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa ve NPAMATEM Bağımlılık Merkezi’nden Doç. Dr. Onur Noyan, katılımcıları beyin tümörleri, bağımlılık ve yapılan operasyonlarla ilgili bilgilendirdi.

AMAÇ ORGAN KAYBI YAŞAMAMAK

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Fatih Parmaksızoğlu sunumunda, Türkiye’de nadir yapılan operasyonları vaka örnekleri ile anlatırken, sağlık turizm acenta yöneticilerinden ameliyat teknikleri ile ilgili çok sayıda soru alan Parmaksızoğlu, amacının ampütasyon önerilen vakalarda organ kaybı yaşamadan işlevsellik kazandırmak olduğunun altını çizdi.VAKALAR AMELİYAT ÖNCESİ NELER YAŞIYOR?

Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa da yaptığı sunumda beyin tümörlerini, anevrizmaları ve metastasları vakalar üzerinden anlattı. Hastanenin teknolojik imkanlarına da değinen Bozbuğa, özellikle zor vakaların ameliyat öncesi ve sonrasındaki yaşamları hakkında bilgiler verdi.
BAĞIMLILIK TÜRLERİ

NPAMATEM Bağımlılık Merkezi’nden Doç. Dr. Onur Noyan da bağımlılığın tanımı ve bağımlılık türleri hakkında detaylı bilgi verdikten sonra hastanedeki bağımlılık tedavileri hakkında detaylı bir sunum yaptı. Özellikle bağımlılığa eşlik eden psikiyatrik hastalıklara da değinen Noyan, ailelerin tutumlarına da dikkat çekti.
Organizasyon toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.