Üsküdar Üniversitesi 'AKİF' i seyretti

Abone ol

google news logo
Giriş02 Mart 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi ailesi, akademik, idari personelin yanı sıra öğrenci ve ailelerinin katılımıyla İstiklal Marşı yazarımız, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anlatan “Akif” isimli oyunu seyretti.

Üsküdar Üniversitesi 'AKİF' i seyretti

Üsküdar Üniversitesi’nin akademik, idari personeli ile öğrenci ve aileleri Üsküdar Gençlik Merkezi’nde sahnelenen “Akif” oyununda buluştu.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrencinin bulunduğu gecede, Üsküdar Üniversitesi, Akif oyunuyla unutulmaz bir gece yaşadı.

Üsküdar Üniversitesi 'AKİF' i seyretti 2

Milli mücadele dönemini, Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı ve o dönemde karşı karşıya kaldığı zorlukları anlatan oyun, Üsküdar Üniversitesi tarafından tam not aldı.

Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü münasebetiyle Tiyatro Greyfurt tarafından sahnelenen oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı.

Oyun öncesi bir konuşma yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mehmet Akif Ersoy’un kültürümüzde önemli bir değer olduğunu söyledi. İnsanların geçmişini yok saymaması gerektiğini hatırlatan Tarhan, aksi halde toplumların kimlik çatışması yaşayacağını vurguladı. Rektör Tarhan oyunu programlayan, sergileyen oyuncu ve katılımcılara teşekkür etti.