Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden rehber öğretmenlere özel seminer

Abone ol

google news logo
Giriş05 Ekim 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
 Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden rehber öğretmenlere özel seminer

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü akademisyenleri, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Ümraniye ilçesi rehberlik uzmanları için özel bir seminer düzenledi. “Eğitim Ortamlarında Gözlenen Dil ve Konuşma Bozukluklarının Yönetimi ” başlığında gerçekleştirilen seminere 72 rehberlik ve araştırma merkezi uzmanı katıldı. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde, üniversite bünyesinde görevli altı farklı akademisyen de uzmanlık alanlarıyla ilgili sunumlar yaptı.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden rehber öğretmenlere özel seminer 2

Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Konrot'un açılış sunumuyla başlayan seminerde; Yrd. Doç. Dr. Emrah Cangi, Öğr. Gör. Maral Yeşilyurt, Öğr. Gör. Dilek Eroğlu Uzun, Arş. Gör. İbrahim Yaşa ve Arş. Gör. Gamze Yeşilli; İletişim-Dil-Konuşma Bozukluklarında Temel Kavramlar, Artikülasyon ve Fonolojik Bozukluklar, Gelişimsel Dil ve Konuşma Bozuklukları, Ses Bozuklukları ve Ses Hijyeni, Edinilmiş Dil Bozuklukları, Özgül Öğrenme Bozuklukları, Disleksi ve Kekemelik konularında eğitimler verildi.Akademisyenler, seminerin sonunda uzmanlardan gelen sorulara da yanıt verdi.

Rehberlik uzmanları etkinliği sonunda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nin sahip olduğu özel imkânları yerinde görmek için bir hastane turuna katıldı, ergoterapi ve duyu bütünleme merkezini ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden rehber öğretmenlere özel seminer 3