Üsküdar Üniversitesi’nde kan bağışı seferberliği

Abone ol

google news logo
Giriş28 Şubat 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Haydi Gülümset Kulübü “1’ünite kan 3 hayat” sloganıyla üniversitede kan bağışı seferberliği başlattı. Kızılay ile yürütülen kan bağışı kampanyasına Üsküdarlı öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Genç nesillere kan bağışı konusunda farkındalık oluşturma, düzenli ve gönüllü kan bağışçısı kazanmak için Türkiye genelinde Türk Kızılayı’nın başlattığı “Hedef 25” projesine Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinden tam destek.

Üsküdar Üniversitesi’nde kan bağışı seferberliği

Üsküdar Üniversitesi Haydi Gülümset Kulübü’nün desteğiyle üniversitede başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulunuldu. Üsküdarlı öğrencilerin bağışa ilgisi ise yoğun oldu.

Öğrenciler bir ünite kan ile 3 hayat için uzun kuyruklar oluşturdu. Öğrencileri idari ve akademik personel de destek verdi.

Üsküdar Üniversitesi’nde kan bağışı seferberliği 2

Kulüplerinin daha yeni kurulduğunu ancak bunun ikinci etkinlikleri olduğunu ifade eden Başkan Ayşenur Şennik ve kulüp saymanı Ebubekir Çalı, Türk Kızılayı ile anlamlı işbirliği için çok mutlu olduklarını, geçtiğimiz günlerde de Suriye’ye yardım için benzer seferber başlattıklarını söyledi.

Başkan Şennik, arkadaşlarının bağışa gösterdikleri ilginin ise kendini üniversite adına çok mutlu ettiğini kaydetti.

Üsküdar Üniversitesi’nde kan bağışı seferberliği 3

“Öğrencilerinin kan bağışına gösterdiği ilgiyi memnuniyetle karşılayan Rektör Tarhan, kan bağışı yapan öğrencilerine hassasiyetleri için teşekkür etti…”