Üsküdar Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Abone ol

google news logo
Giriş16 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası KutlandıÜsküdar Üniversitesi Kutlu Doğum Haftası kapsamında duygu yüklü bir program düzenledi. Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın konuşmacı olarak katıldığı programda Ay, Muhammedi Muhabbet ve Muhammedi Şefkat’e dünyanın bugün her zamankinden fazla ihtiyacı olduğunu söyledi. Programda Ayasofya İlahi Grubu da ilahileriyle duygulandırdı.

Üsküdar Üniversitesi geleneksel hale getirdiği Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini bu yıl da sürdürdü.

Öğrenci konseyi ve kulüplerinin birlikte düzenlediği etkinlik kapsamında bu yıl Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay öğrencilerle buluştu.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa öğrencilerin yanı sıra siviller de yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmasında Türkiye ve Dünya birincisi olan İletişim Fakültesi öğrencisi Kudret Aslan’ın Kur'an tilavetiyle başlayan programda Ayasofya İlahi Grubu da Salavat-ı şerifler ve ilahileriyle katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılki Kutlu Doğum Haftasının temasını 'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı' olarak belirlerken programda Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, “ Aşk-ı Nebi” başlıklı bir konuşma yaptı.

Teknolojik gelişmeler ve yaşam standartlarının yükselmesinin insana huzur getirmediğine dikkat çeken Ay, Batının kendince ürettiği İslam fobi ile kendilerini, toplumu ve dünyayı huzursuz ettiğini söyledi.

Bugün dünyanın her zamankinden daha çok Muhammedi Muhabbete ve Şefkate ihtiyacı olduğunun altını çizen Ay, sünneti seniyyenin İslam’a tuzak kurmak isteyen mihraklar tarafından unutturulmak istendiğini, sünnetin Müslümanları birbirine sevdirdiğini ve kaynaştırdığını ifade etti.

Üsküdar Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı 2 Üsküdar Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı 3