Üsküdar Üniversitesi’nden Değerler Eğitimi Sertifikası

Abone ol

google news logo
Giriş30 Nisan 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi ve Özel Mavigün Koleji işbirliği ile “Gençlerimize Değerler Eğitimi Nasıl Verilmeli” konulu seminerler dizisi tamamlandı. Yaklaşık 500 öğrenci velisinin ilgiyle takip ettiği seminerlerin sonuncusu konferansla gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Rektör Tarhan değerler eğitiminin önemi ve güzel insan modeline ilişkin bilgi verdi. Tarhan, seminerlerin tamamına katılanlara da sertifikalarını takdim etti.

Üsküdar Üniversitesi’nden Değerler Eğitimi Sertifikası

“Gençlerimize Değerler Eğitimi Nasıl Verilmeli” başlığında öğrenci ve velilere yönelik Üsküdar Üniversitesi ve Özel Mavigün Koleji işbirliğinde gerçekleştirilen seminerler sona erdi.

Bu kapsamda 4 program düzenlenirken sonuncusu Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla tamamlandı. Rektör Tarhan öğrenci, veli ve öğrencilere “Güzel İnsan Modeli” başlığında sunum yaptı.

İstanbul Gaziosmanpaşa Mavigün Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Bakırcı, okul müdürleri, öğretmenler, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

Son dönemlerde değerler eğitimi konusuna ilginin arttığına dikkat çeken Tarhan, insanların içgüdülerinin eğitilmesi gerekliliğine vurgu yaparken bunun da ancak, değerler eğitimi ile mümkün olabileceğini söyledi.

Gençlerin doğası gereği eğlenmeyi sevdiklerini dile getiren Tarhan, “Değerler dikte edilerek değil, örnek olarak onlara göstererek öğretilmeli” dedi.

Bunun için annelere çok büyük görevler düştüğünü ifade eden Tarhan “Anne sevgisi nükleer enerji gibidir. Bu sevgi iyi ve doğru yönde kullanılmalıdır, bu sevgiye çocuğun, gençliğin muhtaç olduğunu, bu sayede verilen değerlerin gençlerin psikolojisine önemli etken olduğunu” söyledi.

Üsküdar Üniversitesi’nden Değerler Eğitimi Sertifikası 2

Seminerlerin tamamına katılan yaklaşık 500 öğrenci velisine Değerler Eğitimi Sertifikası da verildi. Sertifikaları Rektör Tarhan, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Bakırcı, Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şahin Karataş ile Mavigün Fen Lisesi Müdürü Yusuf Özkaraalp verdi.

Üsküdar Üniversitesi’nden Değerler Eğitimi Sertifikası 3

Konferansın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakırcı, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a üniversite olarak desteklerinden ötürü plaket takdim etti.