Üsküdar Üniversitesi’nden “ODGE” projesine destek.

Abone ol

google news logo
Giriş07 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi, İSTKA 2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Projesini destekliyor. Projenin tanıtım toplantısına katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  bağımlılık riskinin yüksek olduğu ergenlik dönemindeki çocuk ve gençlerin madde ve davranış bağımlılıklarının önlenmesine yönelik projenin önemli olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Belediyesi, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün desteklediği projenin tanıtım programı Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İSTKA 2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Projesi; davranış ve madde bağımlılığıyla mücadelede, veli, öğrenci ve öğretmen eğitimlerini temel alan, değerlere dayalı okul sistemi oluşturmayı hedefliyor.

Davranış ve Madde Bağımlılığını Önlemeye yönelik “Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Destek Projesi Üsküdar ilçesine bağlı 8 resmi okulda 2015-2016 eğitim yılı itibarı ile uygulamaya başlandı.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bağımlılık riskinin yüksek olduğu ergenlik dönemindeki çocuk ve gençlerin madde ve davranış bağımlılıklarının önlenmesine yönelik projenin önemli olduğunu söyledi.

Proje;

“Ön ergenlik ve ergenlik dönemlerini içeren 11-18 yaş aralığındaki öğrencilerde, ileriki dönemlerde her hangi bir bağımlılık oluşturmada yüksek risk faktörü olan psikopatolojileri, davranış bozukluklarını, sosyal-duygusal bozuklukları, yanlış yerleşmiş alışkanlıkları ve öğrenme güçlüklerini etkili müdahale yöntem ve stratejilerle önlemeyi, farkındalığı ve iletişim becerisi yüksek, sağlıklı ilişkiler kurabilen, sorunlarla baş edebilen, problem çözme becerilerine sahip, uzlaşmacı, duyarlı, milli, manevi ve kültürel değerlere sahip nesillerin yetişmesine katkı sağlayacak ortamlar oluşturmayı ve bir “öğrenci- öğretmen- aile eğitim programı” uygulayıp formatörler yetiştirerek bu bilincin sürdürebilirliğini sağlamayı hedefliyor.”

Üsküdar Üniversitesi’nden “ODGE” projesine destek. Üsküdar Üniversitesi’nden “ODGE” projesine destek. 2