Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu.

Abone ol

google news logo
Giriş02 Ocak 2013
Güncelleme11 Mart 2023
Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu.Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu.

Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği (TANPA) Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi. Derneğin çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi veren Tarhan “Rumi Terapi” kitabını da imzaladı.

Amerika Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongrelerinin 170’incisi bu yıl ABD’nin Kaliforniya Eyaleti San Diego kentinde gerçekleştirildi.

Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu. 2

Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi de çalışmalarıyla katıldı.

Öte yandan Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi.

Dernek Başkanı Tarhan, tanı koyma ve tedavi alanındaki son gelişmeleri Türk ve Amerikalı bilim adamları ile konuştu.

Tarhan, Türk ve Amerikalı klinisyenleri temsil eden, nöropsikiyatri alanındaki bilimsel ortaklıkları gerçekleştirme ve geliştirmek için çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, derneğin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, İnsan Kaynakları Direktörü Öğr. Gör. Serdar Karagöz ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Direktörü Emre Üçsular’ın da bulunduğu programda Tarhan, “Rumi Terapi” adlı kitabını da katılımcılar için imzaladı.

Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu. 3