Türkiye’de iş sağlığı sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu

Abone ol

google news logo
Giriş10 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’de iş sağlığı sorunları ve çözüm önerileri konuşulduÜsküdar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından birlikte düzenlenen sempozyumda “Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” masaya yatırıldı.

Üsküdar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği iş birliğinde her yıl İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda düzenlenen sempozyum bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleştirildi.

II. İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu sempozyuma Üsküdar Üniversitesi İSG Bölümü öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri önemli başlıklarda sunumlar yaptı. Sempozyuma ayrıca Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencileri de katıldı.

Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programları Koordinatörü, ÜSGÜMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Uçan, ‘İSG Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar ve İş Güvenliği Mühendisliği’, Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer ‘Kamu Kurumlarında İSG Eğitim Modülleri’, öğretim görevlisi Nuri Bingöl ‘Yapı İşlerinde Eğitimin Önemi’, öğretim görevlisi M. Kemal Çınarlık ‘Rusya Federasyonu ve Diğer BDT Ülkelerinde İSG Uygulamaları’, öğretim görevlisi Turabi Karadağ ‘Yeni Binaların Yapım Aşamasında Güvenli Yapılması’, öğretim görevlisi Abdurrahman İnce ‘Dış Cephelerde Yangın Güvenliği’, Dr. Kaan Karadağ ‘İnşaat İşçilerinde Mesleki Solunum Hastalıkları Riskinin Yönetimi’ başlıklı sunumlarıyla sempozyuma katıldı.