Uluslararası Alzheimer ve Demans Konferansında Türk İmzası

Abone ol

google news logo
Giriş29 Ağustos 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Bu yıl ikincisi İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleştirilecek Uluslararası Alzheimer ve demans konferansının başkanlığını bir Türk yapacak. ABD, İngiltere, Japonya, Almanya, İtalya gibi ülkelerden alanında önemli isimlerin katıldığı konferansta tek olan Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Alzheimer nöroplastisitesi konusunda da konuşma yapacak.

Uluslararası Alzheimer ve Demans Konferansında Türk İmzası

Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı, Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uzbay Türki bilimi adına önemli bir başarıya imza attı.

Uzbay, bu yıl 2’incisi İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Alzheimer ve Demans konferansının oturum başkanlığı ve Moderatörlüğünü yapmak üzere atandı.

23-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek konferansa ABD, İngiltere, Japonya, İspanya, İsrail, İtalya, Avustralya’dan önemli isimler katılacak.

Uluslararası bir organizasyonun oturum başkanı ve moderatörü olarak atanmanın kendisini mutlu ettiğini, Türk bilimi adına bunun sevindirici olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tayfun Uzbay, konferansta Alzheimer hastalığının patofizyolojisi ve hastalık mekanizmaları başlıklı seksiyonda Alzheimer’ın nöroplastisitesi konusunda da konuşma yapacağını söyledi.

Her yıl farklı ülkede gerçekleştirilecek konferansın 3’üncüsü 31 Ağustos - 2 Eylül 2015 tarihleri arasında Kanada’da yapılacak.