Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…

Abone ol

google news logo
Giriş15 Kasım 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…Geleneksel Dostlar Divanı Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde toplandı. İş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan dostların bir araya geldiği buluşmada konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı. Bizde istedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin…” dedi.
Geleneksel Dostlar Divanı bu kez Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya geldi.Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 2

Merkez Yerleşkede Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ev sahipliğinde toplanan Dostlar Divanına iş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan önemli isimler katıldı. Katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu başkanı Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran da vardı.

Kokteyl ile başlayan buluşma Türk Sanat Müziği eserleri ile sıcak sohbetlere dönüştü.

Dostluk Divanının kurucusu Sami Özey, mikrofonu davetlilere uzatırken katılımcılar geçere samimiyet ve dostlu vurgusu yaptı.
Sonrasında ev sahibi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan kürsüye geldi. Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı diyen Tarhan, “İstedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin” ifadelerini kullandı.

Toplantının başkanlığını Dostlar Divanı Kurucusu, gazeteci, yazar Sami Özey yaparken Özey, ev sahipliğinden ötürü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a plaket ve yeni kitabı “Hayat Sohbetleri” ni takdim etti.
Gecenin sonunda Müftü Rahmi Yaran liderliğinde dua edildi.

Dostlar Divanı
Dostlar Divanı, İstanbul merkezli, meşveret, muhabbet ve düşünce hareketi. Bir başka ifadeyle; gerçek anlamdı bir akil insanlar heyeti. 6 veya 7 hafta da bir toplanır. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde, zaman zaman da Anadolu’nun güzel şehirlerinde bir araya gelir.
Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 3Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 4Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 5