Üsküdar Ailesine Hoşgeldiniz…

Abone ol

google news logo
Giriş26 Temmuz 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Ailesine Hoşgeldiniz…

Bundan sonraki hayatınıza Üsküdar Üniversitesi’nde devam edecek olmanız en az sizin kadar bizleri de heyecanlandırıyor.

Uzun ve yorucu bir dönemi arkanızda bırakıp, yeni bir hayata adım atmak üzeresiniz. Bizler de 2013-2014 öğretim yılının başlamasına yaklaştığımız bu günlerde sizlerle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olarak farklı disiplinleri ortak çalışma alanlarında buluşturmanın gerekliliği ile yola çıkarken bu yolda geleceğin psikologlarını, felsefecilerini, sağlıkçılarını, genetikçilerini, iletişimcilerini ve mühendislerini multi disipliner bir yaklaşımla yetiştirmeyi hedefledik.

Şimdi bu hedefimize sizler de ortak oldunuz.

Sizlerin de bu değerli kurumda yetişecek ve kuruma değer katacak öğrencilerden olmanız, bizi gerçekten heyecanlandırıyor.

Öğrencilerimiz seçecekleri branşlara göre üniversitemizin farklı olanaklarından yararlanabilecek.

Üniversitemiz disiplinler arası çalışma kapasitesiyle, dünya standartlarının üstünde bilim üretme iddiasına sahip.

165’i akademik ve 200’ü aşkın klinik personelin de içinde olduğu; psikiyatri, psikoloji ve nöroloji alanlarında teorik ve klinik tecrübeyi de beraberinde getiren uzman ekip ile bilgi hazinelerimizin kapılarını açıyor, size bilim ziyafeti sunmayı vaat ediyoruz.

Lisans/ön lisans öğreniminin sonunda Üsküdar Üniversitesi mezunu olarak akademik alanda edindiğiniz bilgi birikiminizle, mesleğinizle ve en önemlisi başarılarınızla arkadaşlarınızdan bir adım daha önde olacağınızı temin ederim.

Genç Arkadaşlarım,

Akademik kadromuzun her daim desteği ile yanında bulunacağı, mutlu ve başarılı olacağına inandığım yükseköğrenim yolculuğunda, keyifli bir öğrenim hayatı geçirmenizi diliyorum.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan
Rektör