Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı...

Abone ol

google news logo
Giriş04 Haziran 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı...Üsküdar Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı sonunda ilk lisans mezunlarını verdi. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri Ülker Sports Arena’da düzenlenen görkemli törende diplomalarını almanın heyecanını yaşadı. Görkemli törende Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın son dersi vererek öğrencilerini mezun etti.

İstanbul Ataşehir Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olan 2 bin 500 öğrenci diploma almanın sevincini ve heyecanını yaşadı. 2012 yılında ilk öğrencilerini alan üniversite, lisans mezunlarını da ilk bu yıl vermiş oldu. Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 2

Gençlere hayat becerileri kazandırmak istedik

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törende konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “son ders ve mezunlara veda” başlıklı bir konuşma yaptı. Konuşmasında akademik başarı kadar hayattaki başarının da önemli olduğunu vurgulayan Tarhan, “Bu nedenle öğrencilerimize pozitif psikoloji ve iletişim becerisi dersleri verdik. Gençlere hayat becerileri kazandırmak istedik. Hayattaki olayları uçurtmaya da benzetirler. Aslında uçurtmayı rüzgârın uçurduğunu zannedersiniz. Aslında uçurtmanın rüzgâra karşı aldığı pozisyondur onu uçuran. Üzülüyorsunuz, sıkılıyorsunuz, hayatta zor ve sıkıntılı zamanlardan geçerken bunlara karşı aldığımız pozisyon bizi daha iyiye daha güzele götürüyor” dedi.

Gideceğiniz yeri bilin, hayatta hep plan yapın

Hayatta en önemli şeyin bir amaç olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Tarhan, “Mutlaka bir hedefiniz olmalı. Üniversite sıralarında aldığınız proje kültürü dersinde vermeye çalıştığımız gibi kişinin gelecekle ilgili plan yapması, proje üretmesi ve değerlendirme yapması çok önemli. Hayatta nereye gideceğimizi bilmemiz çok önemli. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız bütün emekler boşa gider. Kendimize hedefler belirlemeli, iyi, güzel ve doğru tercihlerde bulunmak için çalışmalısınız” tavsiyesinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 3Dereceyle mezun oldular

Törende ön lisans ve lisans programlarından başarıyla mezun olan öğrencilere de plaket ve ödüller verildi. Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy ön lisans birincisi Optisyenlik programı öğrencisi Emine Semiz ve ön lisans ikincisi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri öğrencisi Menekşe Boz’a plaket ve ödülünü verirken; ön lisans üçüncüsü Anestezi programı öğrencisi Uğur Gündüz plaket ve ödülünü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka’dan aldı.

Lisans birincisi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Ayşe Hilal Coşkun’a plaket ve ödülünü Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan verirken; lisans ikincisi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Çağla Erdoğan plaket ve ödülünü Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan’dan aldı. Lisans üçüncüsü Psikoloji Bölümü öğrencisi Şeyma Ebru Varıcıer’e ise ödülünü Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan verdi.

Dereceye giren öğrenciler mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktı.

Düzenlenen törene aileleriyle katılan öğrenciler, mezuniyet sevincini ve coşkusunu bir arada yaşadı.

Flama teslim töreni yapılırken, yeni mezunlar Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur eşliğinde Üsküdar Üniversitesi andını hep birlikte okudu. 

Görkemli tören sonunda mezunlar keplerini coşkuyla hep birlikte fırlattı.

Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 4Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 5Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 6Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 7Üsküdar Üniversitesi 2015-2016 yılı mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı... 8