Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi

Abone ol

google news logo
Giriş16 Haziran 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdiDavranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ikinci mezunlarını da bu yıl verdi. 2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Yüksek Lisans öğrencileri görkemli bir törenle mezun oldu. Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen törene aileler yoğun ilgi gösterirken öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı.

Türkiye’de yeni eğitim modeliyle 3 yılı geride bırakan Üsküdar Üniversitesi sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı bireyleri topluma kazandırmayı sürdürüyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi 2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerini mezun etti.

Mezun öğrenciler için Bostancı Gösteri Merkezi’nde görkemli bir tören düzenlendi. Törene protokolün yanı sıra öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Mezuniyet programının ilk konuşmasını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Besti Üstün yaptı. Sağlık Meslek Yüksek Okulu avantajlarına ve iş imkânlarına dikkat çeken Üstün, üniversite olarak sıradan olmayı değil, fark yaratmayı vizyon olarak seçtiklerini söyledi.

Daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk öğrencilere seslendi. Bilgi çağının en büyük sermayesi yetişmiş insandır diyen Konuk, üniversitelerin toplumun kalkınma motorları olarak öneme sahip olduklarına dikkat çekti. . Bir ülkenin kalkınmasını sağlayacak yetişmiş insan gücünün tek kaynağı ve yolunun “bilim”, “teknoloji”, dolayısıyla “üniversiteler” olduğunun altını çizen Konuk araştırmacı sayısını vurguladı.

Mütevelli heyeti üyesi Ramazan Çelik’in de bir konuşma yaptığı törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise mezun öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Tablonun kendisi için gurur verici olduğunu belirten Tarhan, yaşam devam ettiği sürece iyi ile kötünün mücadelesinin hep süreceğini söyleyerek öğrencilerinin iyilerden taraf olması gerektiğinin altını çizdi. Hayatın bir tercih olduğunu belirten Tarhan öğrencilerine “Yaşadığınız her günü hayatınızın son günü gibi yaşayın.” Dileğinde bulundu.

Törende bayrak ve flama teslimi de gerçekleştirildi.

2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan binin üzerinde ön lisans ve yüksek lisans öğrencisi mesleğe merhaba diyecek olmanın sevinciyle keplerini hep birlikte havaya fırlattı.

Görkemli törende cüppe giyen öğrenciler mezuniyetlerini doyasıya kutladı. 

Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi 2 Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi 3 Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi 4 

Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi 5 Üsküdar Üniversitesi 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi 6

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN