Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari çalışmalarıyla model oluyor

Abone ol

google news logo
Giriş27 Temmuz 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari çalışmalarıyla model oluyorDavranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, akademik çalışmalarının yanı sıra idari işleyişle de model oluyor. Berlin International Psychoanalytic University’den yöneticiler Üsküdar Üniversitesi’nin çalışmalarını yerinde görmek üzere gezi, inceleme ve eğitimde bulundu.  

Bilimsel çalışmaları ve alanında ilk olan uygulamalarıyla dünyanın birçok üniversitenin dikkatini çeken Üsküdar Üniversitesi idari çalışmalarıyla da dikkatleri topluyor.

Bu kapsamda Berlin- International Psychoanalytic University’ den Uluslararası İlişkiler Direktörü Carmen Scher, Mali İşler Direktörü Kerstin Thesenvliz ve Öğrenci İşleri Direktörü Iris Petzschman, Erasmus eğitim alma hareketliliği kapsamında 4 gün boyunca Üsküdar Üniversitesi’nde gezi, inceleme ve eğitimde bulundu.

Direktörler Üniversitenin tüm çalışmalarına ilişkin ilgililerden bilgi aldı.

Üniversitenin Uluslararası İlişkiler, Mali İşler ve Öğrenci İşleri Direktörleri tarafından üniversitenin işleyişi hakkında eğitim ve bilgilendirme yapıldı.

Üniversitenin idari birimlerinin yapılanmasını ve işleyişini başarılı bulduklarını belirten direktörler çalışmalarıyla Üsküdar Üniversitesi’ni model olarak alacaklarını ifade etti.

Eğitimin sonunda Berlin- International Psychoanalytic University’ den Uluslararası İlişkiler Direktörü Carmen Scher’e Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular, Mali İşler Direktörü Kerstin Thesenvliz’e Mali İşler Direktörü Emine Dönmez, Öğrenci İşleri Direktörü Iris Petzschman’a da Öğrenci İşleri Direktörü Cumhur Bakır sertifika verdi.