Üsküdar Üniversitesi akademisyenlerine “Yükseköğretim yeterlilikler” eğitimi verildi.

Abone ol

google news logo
Giriş25 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi akademisyenlerine “Yükseköğretim yeterlilikler” eğitimi verildi.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi akademik kadrosuna Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi (TYYÇ) eğitimi verildi.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Rasim Adasal Konferans Salonu’nda BEK Başkanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu tarafından üniversitenin akademik kadrosuna yönelik Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi (TYYÇ) eğitimi verildi.

Eğitimde Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi’nin eğitim kalitesi için önemini vurgulayan Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu,  öncelikli olarak sürecin felsefesi ve kapsamı üzerinde durdu.  Ardından, elektronik sistem ve Bologna Bilgi Sistemi’nde yapılması gereken veri girişleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Program Yeterlilikleri, Ders Yeterlilikleri ve Program Yeterlilikleriyle TYYÇ ilişkilendirilmesi ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Ömerustaoğlu, AKTS’ nin Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi içerisindeki önemine ilişkin olarak ders kredi hesaplamalarını da anlattı.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen eğitim sonunda öğretim elemanlarının sorularını cevaplayan Ömerustaoğlu, TYYÇ sürecinin tamamlanmasının Üsküdar Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin daha da iyileştirilmesine yapacağı katkıyı  vurguladı.