Üsküdar Üniversitesi Başarının Sırrını Samsun'da anlattı

Abone ol

google news logo
Giriş16 Nisan 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Başarının Sırrını Samsun'da anlattıÖğrencileri bilgilendirme gezilerini sürdüren Üsküdar Üniversitesi son olarak Samsun’daydı. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 11’inci Karadeniz Uluslararası Yükseköğretim Tanıtım Günleri’ne katılan Üsküdar Üniversitesi’ne ilgi burada da yoğundu.

Üsküdar Üniversitesi Antalya’nın ardından Samsun’da bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Karadeniz Uluslararası Yükseköğretim Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Samsun Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda Samsunlu öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nin standı Samsunlu öğrencilerinin de dikkatinden kaçmadı. Üniversiteye yoğun ilgi gösteren öğrencilere Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Genç Arkadaşım” kitabı takdim edildi. Stantta her yönüyle bilgilendirilen öğrencilerin sorularına da önemli cevap verildi.

Üsküdar Üniversitesi Başarının Sırrını Samsun'da anlattı 2Stantta öğrencilerle tek tek ilgilenilirken daha sonrada fuar alanında Üsküdar Üniversitesi Uzman Psikolojik Danışman Ece Tözeniş aday öğrencilere başarı psikolojisini anlattı

Değişen ihtiyaçlar ve yenilenen meslekler konusuna ilişkin de öğrencilere bilgi veren Tözeniş, sınava hazırlık süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktaların da altını çizdi. Öğrenci, öğretmen ve velilere başarının sırlarını anlatan Tözeniş, üniversite ve bölüm seçimine ilişkin de önemli bilgiler verdi.