Üsküdar Üniversitesi danışmanlığında ilk çocuk kitabı çıktı

Abone ol

google news logo
Giriş04 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi danışmanlığında ilk çocuk kitabı çıktıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından, Üsküdar Üniversitesi’nin danışmanlığında hazırlanan çocuk yayınlarının ilk kitabı okurla buluştu. Üsküdar Üniversitesi’nin akademik kadrosunun psikolojik ve pedagojik danışmanlığında raflarda yerini alan serinin ilk kitabı “Büyük İskender’in Balıkları” büyük ilgi görüyor.

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan çocuk ve gençlik kitaplarının psikolojik ve pedagojik danışmanlık görevini üstlenerek davranış sağlığı ve bilimlerindeki uzmanlığıyla yeni nesillere rehberlik ediyor.

Üsküdar Üniversitesi kitapları biçim ve içerik açısından inceleyerek, yayın öncesinde danışmanlık hizmetinde bulunuyor.

Çocuk yayınları İstanbul Efsaneleri serisinden ilk kitap “ Büyük İskender’in Balıkları” isimli kitap okuyucusuyla buluştu. Serinin ilk kitabına  ilgi yoğun.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi danışmanlığında hazırlanan kitabın danışma kurulunda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ömer Osmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız ile öğretim görevlisi Nilgün Güler bulunuyor.

Üniversite olarak bu çalışmaya tam destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocukların ve gençlerin kişilikli, üretken ve özgür düşünebilen bireyler olarak yetişmesi konusunda üniversitelere çok fazla görev düşüyor. Kültürel sermaye çok önemli. Üsküdar Üniversitesi olarak üzerimize düşen görevlere hazırız” dedi.

Projenin koordinatörlüğünü yürüten Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, toplumların gelişmesi ve doğru düşünebilen bireylerin yetişmesi için kitapların önemli olduğunu ve kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlardan kazandırılması gerektiğini vurguladı. Özellikle çocuk ve gençlik kitaplarında dikkat edilmesi gereken ilkelerden söz ederek bu konuda Kültür A.Ş.’nin bilimsel bir yaklaşım içinde olmasının kendilerini memnun ettiğini ifade etti. Üniversite olarak, çocuk ve gençlik kitaplarına uzman kadroları ile destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.