Üsküdar Üniversitesi desteğiyle “Ailem ile el ele bağımsız geleceğe” projesi

Abone ol

google news logo
Giriş07 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi desteğiyle “Ailem ile el ele bağımsız geleceğe” projesiSosyal sorumluluk projelerini önemseyen Üsküdar Üniversitesi, Beyoğlu’nda, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle başlatılan projeyi destekliyor. Proje ile madde bağımlılıkları ile mücadele yoluyla İstanbul- Beyoğlu’nda sosyal bütünleşme ve toplum sağlığı alanındaki iyileşmeye katkı hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi, bağımlılıkla mücadelede; Beyoğlu Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, İstanbul Valiliği ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün ortaklığında, çocukları bağımlılıktan korumak için hayata geçirilen projeyi destekliyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projenin tanıtım toplantısına katıldı. Bağımlılıkla mücadelenin önemine dikkat çeken Tarhan, Üniversite olarak bağımlılıkla mücadele ettiklerini ve bu yönde çalışmaları da desteklerini söyledi.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği proje ile çocukları bağımlılıktan uzak tutmak, aileleri ile işbirliği içinde ortak çalışmayla çeşitli sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikler hedefleniyor. 

Beyoğlu’nda sosyal bütünleşme ve toplum sağlığı alanındaki iyileşmeye katkının amaçlandığı proje ile Beyoğlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen ailelerden en az 3 çocuğu olan 120 aile ve bu ailelerin 12-18 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor.

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında yapılacak faaliyetler sonucunda, ailelerin ve 12- 18 yaş aralığındaki çocuklarının beden ve ruh sağlığını geliştirici şekilde idame ettirmelerinin de hedeflendiği proje ile çocukların spor, sanat ve sosyal faaliyetlerle desteklenmesi ile bağımlılıktan uzak kalmaları hedefleniyor.