Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Birliği kongresine katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş22 Eylül 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Birliği kongresine katıldıWPA Dünya Psikiyatri Birliğini üç yılda bir düzenlediği uluslararası psikiyatri kongresinin 16’ıncısı, İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleştirildi. Psikiyatride yeni gelişmeler ve araştırmaların ele alındığı, 15 bin kişinin katıldığı kongreye Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı. Grup “Psikiyatride Kişiye özel tedavi” konusunu masaya yatırdı.

WPA Dünya Psikiyatri Birliği’nin 3 yılda bir düzenlediği Uluslararası Psikiyatri Kongrelerinin16’ıncısı yapıldı.

İspanya’nın Madrid şehrinde 19 Eylül’de gerçekleştirilen kongreye dünya ülkelerinden alanında uzman 15 bin kişi katıldı. 21’inci yüzyılın psikiyatri zorluklarının, klinik sonuçları, araştırmaları ve topluma etkilerinin konuşulduğu organizasyona Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı.

Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yöneticiliğini yaptığı oturumda “Psikiyatride Kişiye özel tedavi” konusu her yönüyle masaya yatırıldı.

Yoğun ilginin olduğu oturumda;

İşviçre Lozan Üniversitesi’nden Prof Chin Bin Eap kişiye özel tedavinin Farmakogenetik boyutunu,

ABD Chicago’dan Nörobilimci Prof Lucasz Konapka FarmakoEEG  ile kişinin beyin sinyallerine göre ilaç kullanımı konusunu,

Dr. Gökben Hızlı Sayar ise Üsküdar Üniversitesi’nde  ilaç kan düzeyi (TDM) ölçümleri ile ilgili veri tabanı çalışmasını anlattı.