Üsküdar Üniversitesi fotoğraf yarışması sonuçlandı…

Abone ol

google news logo
Giriş03 Mayıs 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü’nün “23 Nisan Konulu Fotoğraf” Yarışması sonuçlandı. Öğrencilerin objektifinden yaklaşık 30 fotoğrafın yer aldığı yarışmada birinciliği Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği öğrencisi Yüksel Ayan kazandı. Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan. başarılı fotoğrafçılara kitap imzaladı.

Üsküdar Üniversitesi fotoğraf yarışması sonuçlandı…

Üsküdar Üniversitesi her alanda olduğu gibi fotoğrafçılığı da önemsiyor.

Eğitim öğretimde henüz ilk yılında olan Üniversite bünyesinde birçok kulüp de faaliyet gösteriyor. Bunlardan  biri ise Fotoğrafçılık Kulübü. Kurulduğu günden buyana birçok etkinlik düzenleyen kulüp ve üyeleri son olarak 23 Nisan Konulu Fotoğraf yarışması düzenledi.

Üsküdar Üniversitesi fotoğraf yarışması sonuçlandı… 2

Çocuk temalı yarışmada birbirinden güzel onlarca fotoğraf birincilik için yarıştı. Her biri öğrencilerin objektifinden olan yaklaşık 30 fotoğraf,  ön elemeden geçirilerek 9 fotoğrafa indirildi. Daha sonra ise seçilen 9 fotoğraf sosyal medyada oylamaya sunuldu.

Oylama sonucunda en çok beğeni alan Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği öğrencisi Yüksel Ayan’ın fotoğrafı birinci seçildi.

İkinciliği Psikoloji öğrencisi Meryem Betül Köşk,

Üçüncülüğü de Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi Aysu Taşkıran kazandı.

Üsküdar Üniversitesi fotoğraf yarışması sonuçlandı… 3

Kulübü ve çalışmaları destekleyen Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Sağlık Kültür ve Spor Direktörü Tamer Özer Durak ve dereceye giren öğrencileri kabul eden Rektör Tarhan, öğrencilere kitabını imzaladı. Öğrenciler de Rektör Tarhan’a birinci olan fotoğrafın tablosunu hediye etti.