Üsküdar Üniversitesi İletişim Günleri önemli isimleri buluşturuyor

Abone ol

google news logo
Giriş03 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl  üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İletişim Günleri’nde yine ilkler tartışılacak. 

  • Birinci gün  “Yeni Medya Psikolojisi”
  • İkinci gün  “Nöropazarlama” 

Üsküdar Üniversitesi 3. İletişim Günleri, bu yıl 12-13 Mayıs tarihinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkede gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi’nin geleneksel hale getirdiği ve iki gün sürecek program kapsamında bu yıl da yine ilkler tartışılacak. Birinci günün konusu yeni medya psikolojisi, ikinci günün konusu ise nöropazarlama.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ve İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün açılış konuşmaları ile başlayacak 3. İletişim Günlerinin ilk gününün baş konuşmacıları arasında; Doğan Cüceloğlu ve Prof. Dr. Korkmaz Alemdar yer alacak. Nöropazarlama konusuna ayrılan ikinci günde ise Prof. Dr. Sinan Canan ve Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ’ın konuşmalarının yanı sıra  nöropazarlama yüksek lisans öğrencileri ve sektörden nöropazarlama uzmanlarının konuşmaları da olacak.

Sempozyumun birinci günü İletişim psikolojisinin duayen ismi Doğan Cüceloğlu ve iletişim biliminin duayenerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar keynote speaker olarak konuşacak. Ardından Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümününden, yeni medya konusunda ileri düzeyi uluslararası çalışmaları bulunan öğretim üyeleri Doç. Dr. Lemi Baruh, Doç. Dr. Zeynep Cemalcılar, Sam Dubberly, Elizabeth Griffin ve Haluk Mert Bal  konuya ilişkin önemli saptama ve verileri Üsküdar Üniversitesinde paylaşımda bulunulacak.

Sempozyumun  ikinci gününde ise nöropazarlama konusu tartışılacak. Sektörden ve üniversiteden gelen konuşmacıların yanı sıra Türkiye’de bir ilk ve tek olan Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla bir panel gerçekleşirilecek. Nöropazarlama alanında Türkiye’nin ilk eğitimli ve resmi belgeli uzmanları olan veya olma yolunda bulunan katılımcılar nöropazarlama eğitimine ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaşacak.

3. İletişim Günleri, Akbank tarafından gerçekleştirilecek kısa film gösterimiyle sona erecek.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Günleri önemli isimleri buluşturuyor