Üsküdar Üniversitesi İnovasyon Etkinliklerine katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş02 Aralık 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

TİM tarafından ikincisi düzenlenen İnovasyon Haftası etkinlikleri sona erdi. Yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman konuşmacıların katıldığı etkinlikte geleceğe yön veren fikirler paylaşıldı. Türkiye’nin Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesi de etkinliklerde akademisyenleriyle yer aldı.

Üsküdar Üniversitesi İnovasyon Etkinliklerine katıldıİnovasyonun devlet politikası olarak benimsendiği ülkemizde araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) yatırımlarına destek ise her geçen gün artıyor. Bu amaçla geliştirilen projelerde yenilikçi fikir ve girişimler Türkiye'nin gündemine taşınırken inovasyonun lider isimleri Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği, Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde bir araya geldi. İstanbul Kongre Merkezi'nde 3 gün süren etkinlikte geleceğe yön veren fikirler yatırımcılarla buluştu.

Dünyada ve Türkiye'de fark oluşturan uluslararası profesyonel, sanayici, akademisyen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı etkinlikte Üsküdar Üniversitesi’nin akademisyen ve öğrencileri de yer aldı. Bu katılımla Üsküdar Üniversitesi, inovasyonun yalnızca teknolojide değil hayatın her alanında hayati öneme sahip olduğunu gösterdi.