Üsküdar Üniversitesi, ISTEC 2016’da temsil edilecek

Abone ol

google news logo
Giriş11 Eylül 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi, ISTEC 2016’da temsil edilecekÜsküdar Üniversitesi, dünyanın bir çok ülkesinden önemli bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı bilim-yayın kurulunda temsil edilecek. Konferans 2016 yılında Viyana’da gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi, gelecek yıl Viyana’da gerçekleştirilecek International Science And Technology Conference (Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı) ISTEC 2016’ya katılacak. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin, konferansta bilim kurulu ve yayın kurulu üyesi olarak görev alacak.

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin, geçtiğimiz hafta Rusya’nın St.Petersburg kentinde düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden akademisyenlerin katıldığı ISTEC 2015’te akademik çalışmaları ile yer aldı.  

Konferans sonrasında dünyanın farklı ülkelerinden seçilen 112 kişilik ISTEC 2016 Yayın Kurulu ve Bilim Kurulu üyeliğine Üsküdar Üniversitesi’ni temsilen öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Ozan Tekin de dahil edildi.

International Science and Technology Conference (ISTEC), 2010 yılından bu yana dünyanın değişik ülkelerinde akademisyenler için düzenleniyor. Her yıl çok yoğun katılımın olduğu multi-disipliner kongrede bilimsel çalışmalar değerlendirilirken; akademik iş birliklerinin temelleri atılıyor ve üniversiteler tanıtılıyor.

ISTEC; 2015 yılında St.Petersburg-Rusya’da, 2014’te Doha-Katar’da, 2013 yılında Roma-İtalya’da, 2012 yılında ise Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirildi. Her yıl ilginin arttığı kongre sonunda belirli ISSN numarası ile  Proceedings kitabı basılırken seçilen eserler The Online Journal of Science and Technology (TOJSAT) dergisinde yayınlanıyor.

ISTEC kongresi 13-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında ABD’den Governors State University, Avusturya’dan Vienna University of Technology ve Türkiye’den Sakarya Üniversitesi iş birliği ile 2016 yılında ISTEC2016 olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek.

 (https://www.iste-c.net/editorial_board)

(https://www.iste-c.net/)