Üsküdar Üniversitesi Optisyenlik öğrencileri BETA Optik fabrikasını ziyaret etti

Abone ol

google news logo
Giriş11 Aralık 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Optisyenlik programı öğrencileri çalışmaları yerinde görmek adına BETA OPTİK fabrikasını ziyaret etti. Gözlük üretiminin her aşamasına ilişkin bilgilendirilen öğrencilere sertifika da verildi.

Üsküdar Üniversitesi Optisyenlik öğrencileri BETA Optik fabrikasını ziyaret ettiÜsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik programı öğrencileri, Türkiye’nin en büyüklerinden biri olan gözlük üretim fabrikasını ziyaret etti.

Fabrikanın çalışmalarını yerinde görme ve inceleme imkanı bulan öğrencilere Üsküdar Üniversitesi Optisyenlik öğretim görevlisi Tuncay Zengin eşlik etti.

Fabrika, Türkiye’de ilk Free Form teknolojisi ile gözlük camı yer olması açısından önem taşırken öğrenciler modern laboratuvarların bulunduğu tesisi yakından gördü. Öğrencilere bilgiyi üretim müdürü Cevat Tunç verdi.

Öğrencilere yüzey işlemeden AR kaplamaya, renklendirmeden kalite kontrole kadar tüm üretim birimleri ve sipariş sevkiyatı anlatıldı.

Ziyaretin sonunda öğrencilere sertifika da verildi.