Üsküdar Üniversitesi, Pozitif Psikoloji Kongresi’ne ev sahipliği yapacak.

Abone ol

google news logo
Giriş17 Mart 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenecek 1. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi’nde pozitif psikoloji masaya yatırılacak. Kongrede mutluluk arayışından yaşam doyumuna, aşk ve cinsellikten evlilik ve romantik ilişkilere kadar insana ve psikolojiye dair her şey konuşulacak.

Üsküdar Üniversitesi, Pozitif Psikoloji Kongresi’ne ev sahipliği yapacak.Normal yaşamı daha doyumlu hale getirmeyi amaçlayan pozitif psikoloji, Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenecek 1. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi’nde her yönüyle tartışılacak.

Psikoloji Bölümü tarafından 28-29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kongreye katılacak ulusal ve uluslararası düzeyde uzman isimler, pozitif psikolojiyi tüm yönleriyle ele alacak.

Onursal başkanlığını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yapacağı kongrenin başkanlığını ise Doç. Dr. Tayfun Doğan yürütecek.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda düzenlenecek kongrenin teması “Daha İyi Bir Yaşam İçin Pozitif Psikoloji” olarak belirlendi.  Kongreye, ulusal ve uluslararası düzeyde uzman isimler katılacak.

Kongre koordinatörü Doç. Dr. Tayfun Doğan, “Daha İyi Bir Yaşam İçin Pozitif Psikoloji” başlıklı sunum yapacak.

Prof. Dr. Sinan Canan’dan “Yaratıcı Beyin”

Kongrede yer alacak uzmanlardan Prof. Dr. Erol Göka “Hayatın Anlamı Var mı?”, Prof. Dr. Sinan Canan ise “Olağanüstü Zihin Halleri: Yaratıcı Beyin” başlıklı sunumuyla kongreye katılacak.

Kongrede Dr. Itai Ivtzan “İkinci Dalga Pozitif Psikoloji: Hayatın Karanlık Yönlerini de Kucaklamak”, Dr. Fredrike Bannink “Pozitif Bilişsel Davranışçı Terapi”, Dr. Aaron Jarden “Pozitif Psikolojinin tarihi / geleceği”, Doç. Dr. Ali Eryılmaz “Pozitif Psikolojinin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Alanında Kullanılması”, Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş “Mutluluğun Nörobiyolojisi” ve Fatmanur Erdoğan “Toplumsal Projeler İçin Yeni Bir Model: Yaşam Kalitesi” başlıklı sunumlar yapacak.

Kongrede pozitif psikoloji ile ilgili konferanslar, panel, çalışma grupları, bildiri ve poster sunumları da gerçekleştirilecek.

Kongreyi takip etmek isteyenler 15 Nisan 2016 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek. Ulusal ve uluslararası düzeyde önemli uzmanların davetli olacağı kongrenin dili Türkçe ve İngilizce olacak.

Kongreye ait daha detaylı bilgi için;

 https://ppcongress2016.org/index.php