Üsküdar Üniversitesi Rus Sosyologları Kongresi'nde

Abone ol

google news logo
Giriş30 Ekim 2012
Güncelleme10 Nisan 2023

Rus Sosyologların IV. Ulusal Kongresi Rusya Federasyonu Başkurdistan Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. “Sosyoloji ve Toplum: Küresel Bakışlar ve Bölgesel Kalkınma” ana temalı kongreye Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abulfaz Süleymanov da katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Rus Sosyologları Kongresi'nde

23-25 Ekim tarihleri arasında Rusya Federasyonu Başkurdistan Cumhuriyeti’nin başkenti Ufa şehrinde gerçekleştirilen Rus Sosyologların IV.Ulusal Kongresi’ne dünya genelinden yaklaşık 700 bilim adamı katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Rus Sosyologları Kongresi'nde 2Ana teması “Sosyoloji ve Toplum: Küresel Bakışlar ve Bölgesel Kalkınma” olan kongreye Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğretim üyesi aynı zamanda da Türk Dünyası Sosyologlar Birliği’nin Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenen Doç. Dr. Abulfez Süleymanov da katıldı.

Fahri davetli olarak katıldığı kongrede Başkurdistan Ulusal Televizyon kanalına demeç veren Doç. Dr. Süleymanov, sosyolojik bilgilerin doğru kullanımının hem bilimsel hem de ülke kalkınması bağlamında önem arz ettiğini kaydetti.

Kongre oturumları sırasında dünya genelinden bilim adammlarına Üsküdar Üniversitesi ve çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Süleymanov, Türkiye'den ve dünyadan pek çok saygın, tanınmış bilim insanının akademik kadrosunda yer alan Üsküdar Üniversitesi’nin sosyal bilimler alanında tematik bir üniversite kimliğiyle yeni bir atılım gerçekleştirdiğini ifade etti.