Üsküdar Üniversitesi, Sınav Koleji’nde

Abone ol

google news logo
Giriş16 Mayıs 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi, Sınav Koleji’ndeÜsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel, Bursa Sınav Koleji’ndeydi. Gümüşel, Bursa Anadolu ve Fen Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine, “Sınav Kaygısına Pozitif Bakış” başlıklı seminer verdi.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel, Bursa Sınav Koleji’ndeydi… Gümüşel, Bursa Anadolu ve Fen Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine, “Sınav Kaygısına Pozitif Bakış” başlıklı semineri ile önemli bilgiler verdi.

Bursa Sınav Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, “ sınav kaygısı” ile bilgi veren Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel’i, büyük bir dikkatle dinledi.

Kaygının nedenleri ve sonuçlarına dikkat çeken Gümüşel, başarısızlık yerine başarı duygusunun yerleştirilmesi gerektiğini ifade ederken, yaşanmış öykülerden de örnekler verdi. Gümüşel, sözlerine şöyle devam etti.

“Aşırı kaygı ayaktaki ağırlığa benzer. Yoğun kaygı ile yaşamak, bir şeyler yapmaya çalışmak ayağına ağırlıklar takarak koşmaya benzer. Ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşmış olsanız bile artık yeni bir hedefe yönelecek gücünüz kalmamıştır ki çoğu zaman hedefe varmak olanaksızdır. Sınavlara hazırlanırken aşırı kaygılı olmak ağırlıkla dalmak gibidir, dibe çok kolay inersiniz ancak çıkış hiç de o denli çabuk ve kolay olmaz. Kaygıdan uzak duracağız. Ben Sınav Koleji öğrencilerinin sınavda başarılı olacağına inanıyorum.”

YENİ BURSAÜsküdar Üniversitesi, Sınav Koleji’nde