Üsküdar Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başladı

Abone ol

google news logo
Giriş24 Haziran 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri BaşladıÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TERCİH ROBOTU İLE ADAYLARA YOL GÖSTERİYOR

Üsküdar Üniversitesi, yoğun bir sınav maratonunu geride bırakan,  tercih aşamasına gelen adaylara YKS robotu ile puanlarını hesaplayarak doğru bölümü seçme hizmeti veriyor.

Özellikle Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında hastane, poliklinikler, araştırma merkezleri ve laboratuarları ile uygulamalı ve teorik eğitim veren Üsküdar Üniversitesi’nde tercih ve tanıtım günleri başladı. Üsküdar Üniversitesi, bu yıl aday üniversite öğrencilerine, aldıkları puanlara göre, doğru bölümleri tercih etmeleri için “YKS robotu” ve uzman rehber öğretim üyeleriyle hizmet veriyor.  Aday öğrenciler, aldıkları puanlar ile ilgi duydukları bölümleri, YKS robotunun doğru eşleştirmesiyle doğru tercih yapmaları konusunda ücretsiz yardım alabiliyorlar.

Üsküdar Üniversitesi’ne gelecek öğrenciler, gün boyu kendilerini bekleyen Öğretim üyeleri, birim yöneticileri ve rehber öğrenciler eşliğinde misafir edilen adaylar, kampüsü gezerek, bölümler hakkında bilgi alıp, yakından inceleme fırsatı da bulabiliyorlar.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüşme ve bilgi alma fırsatı bulan öğrenciler, Üniversitenin akademik kadrosuyla da birebir görüşme yapabiliyorlar.

Üsküdar Üniversitesi tercih ve tanıtım günleri 15 Temmuz’a kadar devam edecek.

Tercih günleri hakkında ayrıntılı bilgi için: www.uskudar.edu.tr