Üsküdar Üniversitesi ve Merzifon Belediyesi arasında önemli işbirliği

Abone ol

google news logo
Giriş01 Ekim 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi ve Merzifon Belediyesi arasında önemli işbirliğiÜsküdar Üniversitesi, toplumun temel taşı aileyi bilgilendirmek için önemli bir işbirliği yaptı. Ailelerin eğitimlerine yönelik çok boyutlu bir program hazırlayan Üsküdar Üniversitesi, Merzifon’da açılan Aile Eğitim Merkezi’nde şimdi aile bireylerini bilinçlendirecek.

Üsküdar Üniversitesi ve Merzifon Belediyesi, örnek bir işbirliğine imza attı.

Merzifon sınırları içerisinde yaşayan her aileye ulaşmak amacıyla Üsküdar Üniversitesi, ailelerin eğitimlerine yönelik çok boyutlu bir eğitim programı hazırladı. Hazırlanan eğitim programı, Merzifon Belediyesi tarafından hazırlanan Aile Eğitim Merkezi’nde verilecek.

Açılışı gerçekleştirilen merkezde ailelere yönelik ilk eğitimi Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan verirken,

- Yeni evlenen çiftlere evlilikler ilgili bilgi

- Çocuğu olanlara 0-6 yaş gelişimi içeren bilgi

- Çocuğu okula başlayanlara başarılı eğitimi içeren bilgileri kapsayan cd çalışmaları da yapılacak.

Ailenin ilk öğrenim merkezi olması noktasında önemli olduğuna dikkat çeken Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel eğitimlerin kişilik gelişimine katkısı ve toplumun ilerleme dinamiğini güçlendireceğini söyledi.

Modernleşmeyle birlikte insanlardaki yüz yüze iletişimin azaldığı geniş ailelerin de her geçen gün küçüldüğünü ifade eden Gümüşel, bu merkezler kanalıyla bu problemi aşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Üniversite olarak tüm eğitim planlamasını kendilerinin yaptığını belirten Gümüşel, eğitimlerin bütüncül yapıda olacağını, sertifika eğitimleriyle kaliteliyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.