Üsküdar Üniversitesi ve Rusya Federasyonu arasında eğitim köprüsü

Abone ol

google news logo
Giriş27 Ekim 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi ile Rusya Federasyonu’ndaki üniversiteler arasında işbirliği protokolleri imzalandı. Protokoller doğrultusunda ortak eğitim çalışmalarının yanı sıra öğrenci ve akademisyen değişimleri de yapılabilecek.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu ve Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abulfez Süleymanov, Rusya Federasyonu Ufa Devlet İktisat ve Servis Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında işbirliği yapılabilecek konular görüşüldü. Bu kapsamda Ufa Devlet Ekonomi ve Sosyal Servis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nataliya Solodilova ile işbirliği protokolü imzalandı.

İkinci işbirliği protokolü ise Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti’nin en büyük özel üniversitesi olan Doğu Ekonomi- Hukuk  Beşeri Bilimler Akademisi (VEGU)  rektörü Prof. Dr. Euvgeny K. Minnibaev ile imzalandı. Buna göre iki üniversite arasında özellikle sosyal bilimler alanında işbirliği yapılacak.

Üçüncü olarak Başkurdistan Sendika Enstitü Müdürü Doç. Dr. Ildar Gimaev ile de işbirliği protokolü imzalandı. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği, hastane işletmeciliği ve sosyal hizmet alanlarında üniversiteler arasında işbirliğine karar verildi.

Bu kurumlar ile imzalanan protokollerde özellikle aşağıdaki konularda işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

- Lisans ve/veya lisansüstü öğrenci değişimi,

- Öğretim üyesi ve/veya araştırma görevlisi değişimi,

- Ortak araştırmalar,

- Bilimsel materyal ve bilgi değişimi konularında işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Üsküdar Üniversitesi ve Rusya Federasyonu arasında eğitim köprüsü Üsküdar Üniversitesi ve Rusya Federasyonu arasında eğitim köprüsü 2 Üsküdar Üniversitesi ve Rusya Federasyonu arasında eğitim köprüsü 3