Üsküdar Üniversitesi’nde 2015-2016 Güz Dönemi tasavvuf dersleri başlıyor…

Abone ol

google news logo
Giriş19 Ağustos 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından, ilki geçtiğimiz Bahar Döneminde gerçekleştirilmiş olan “Tasavvufa Giriş” Eğitim programları tekrar başlıyor… On altı hafta sürmesi planlanan programlar, 2 Ekim 2015 günü başlayacak ve 16 Ocak 2016 günü sona erecek.

Tasavvufa Giriş I ve Tasavvufa Giriş II adı altında açılacak programlar tasavvufla ilgilenen farklı meslek ve yaşam tecrübesine sahip kişilerin merak ettiği ve öğrenmek istediği bilgilere sistematik bir şekilde ulaşmasını sağlamak ve bu kişilere daha sonraki çalışmaları için yol gösterici olmak amacıyla hazırlanmıştır. Her iki program da hafta içi Cuma ve hafta sonu Cumartesi günleri olmak üzere 2 ayrı grup halinde düzenlenecek, katılımcılar eğitim kapsamında 64 saat ders göreceklerdir.  

“Tasavvuf Tarihine Giriş”,  “Tasavvuf Doktrinine Giriş, “Metinlerle Tasavvuf” “Tasavvuf Terimleri”, “Tasavvuf Literatürü-Başyapıtlar” gibi derslerin yer aldığı programlar her alandan katılımcının ilgisine sunulacaktır. Dersler Cemalnur Sargut, Prof. Dr. Emine Yeniterzi, Yard. Doç. Dr. Ahmet Murat Özel, Doç Dr. Semih Ceyhan ve  Arzu Eylül Yalçınkaya tarafından verilecektir. Ayrıca “Tasavvufun diğer disiplinlerle ilişkisi” dersi kapsamında başta Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan olmak üzere çok değerli bilim ve sanat insanları çeşitli başlıklarda seminerler sunacaklardır.