Üsküdar Üniversitesi’nde Arap Baharı söyleşisi

Abone ol

google news logo
Giriş28 Ekim 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen "Beşinci Yılında 'Arap Baharı' Sürecinin Bir Muhasebesi" başlıklı söyleşiye katılan Ortadoğu uzmanı, yazar Zahide Tuba Kor, Arap Baharı’nın koyduğu model ve ideallerle sadece Ortadoğu’nun belli ülkelerinde değil, dünyanın dört bir yanında statükodan rahatsızlık duyan ve değişim isteyen kitlelere ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi-PAMER'in düzenlediği "Beşinci Yılında 'Arap Baharı' Sürecinin Bir Muhasebesi" başlıklı söyleşi, Ortadoğu uzmanı yazar Zahide Tuba Kor'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Arap Baharı’nın modern Ortadoğu’yu derinden etkileyen kritik dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Zahide Tuba Kor, “Arap Baharı, olağanüstü riskleri ve olağanüstü fırsatları bir arada barındıran geçmişle bir hesaplaşma, statükoya büyük bir meydan okumadır. Komplocu bakışların iddialarının aksine kendiliğinden, iç dinamiklerle gelişen beklenmedik bir süreçti.” dedi.

Zahide Tuba Kor, “Arap Baharı, aynı zamanda koyduğu model ve ideallerle sadece Ortadoğu’nun belli ülkelerinde değil, dünyanın dört bir yanında statükodan rahatsızlık duyan ve değişim isteyen kitlelere ilham kaynağı oldu” diye konuştu.

Üsküdar Üniversitesi’nde Arap Baharı söyleşisi

Üsküdar Üniversitesi’nde Arap Baharı söyleşisi 2

Üsküdar Üniversitesi’nde Arap Baharı söyleşisi 3