Üsküdar Üniversitesi’nde ergoterapi paneli yapıldı

Abone ol

google news logo
Giriş15 Mayıs 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nde “Ergoterapi: Yaşamın içindeki uğraş” paneli düzenlendi.

Açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Nur Tunalı ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Zelka’nın yaptığı panelde Ergoterapi öğrencilerinin sinevizyon gösterileri izlendi.

Prof.Dr. Nur Tunalı’nın oturum başkanlığını yaptığı panelde öğretim görevlisi Azize Güvenç, “Bir Ergoterapi Serüveni”, öğretim görevlisi Shahram Mohseni, “Psikiyatride Ergoterapi Uygulamaları”, Yrd.Doç.Dr. Aycan Çakmak, “Engelli Rehabilitasyonunda Ergoterapi Uygulamaları”, Doç.Dr. Ümit Uğurlu ise “Ergoterapi Alanında Teknolojik Gelişmeler” başlıklı konuşmalar yaptı.

Panelin ardından Ergoterapi bölümü öğrencileri “Çanta Projesi” sunumu gerçekleştirirken; Ergoterapide Yeni Bir Yaklaşım: Üsküdar Üniversitesi Modeli de incelendi.

Üsküdar Üniversitesi’nde ergoterapi paneli yapıldı Üsküdar Üniversitesi’nde ergoterapi paneli yapıldı 2 Üsküdar Üniversitesi’nde ergoterapi paneli yapıldı 3