Üsküdar Üniversitesi’nde Mindfulness eğitimleri başlıyor

Abone ol

google news logo
Giriş07 Nisan 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
Üsküdar Üniversitesi’nde Mindfulness eğitimleri başlıyor

Üsküdar Üniversitesi tarafından bilinçli farkındalık meditasyonu olarak tanımlanan “mindfulness” eğitimi verilecek. Üsküdar Üniversitesi  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları  Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver, Uzm. Psikolog Dr. Cengiz Demirsoy, Uzm. Psikolog Duygu Barlas ve Azize Şahin tarafından verilecek eğitimler 5 hafta sürecek.
 
Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde 8 Nisan 2017 cumartesi günü başlayacak eğitimlerde bilinçli farkındalık meditasyonunun felsefi ve biyolojik temelleriyle tanışma, beden tarama meditasyonu, nefes izleme meditasyonu,  Mindful Yoga pratiği, Mindfulness pratiği yaparken yükselen düşüncelerle başa çıkma tekniği eğitimleri verilecek.

Üsküdar Üniversitesi  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları  Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver, Uzm. Psikolog Dr. Cengiz Demirsoy, Uzm. Psikolog Duygu Barlas ve Azize Şahin tarafından verilecek eğitimler kapsamında Mindfulness pratiğinde yükselen duygularla başa çıkma tekniği yöntemleri anlatılacak.

Program kapsamında farkındalıklı yeme, farkındalıklı yürüme egzersizleri, bilincin pozitif durumunu geliştirmek ve şefkat meditasyonu,  günlük hayatta yavaşlamak, izlemek ve seçim yapabilmek, ikili ilişkilerde tepkisellikten uzaklaşma ve içgörü kazanma, günlük oturma meditasyonlarını geliştirmeyi destekleme ve otomatik tepkilerimiz ve seçim yapma farkındalığı eğitimleri de verilecek.

5 hafta sürecek eğitimlere üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, çalışanlar, stres yönetimi konusunda pratik kazanımlar elde etmek isteyenler, strese bağlı psikolojik ve fizyolojik rahatsızlığı olanlar ve yaşama bakışını çeşitlendirmek, geliştirmek veya tanımlanan bir sıkıntı, sorun tekrar eden açmazlara, beden-zihin- duygu, ilişkiler ve dış dünya bütünlüğü ile farkındalık kazanmak isteyen herkes katılabilecek.