Üsküdarlı İletişimciler Radyo-Tv stüdyolarında uygulama yapacak

Abone ol

google news logo
Giriş13 Ağustos 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri için profesyonel Radyo-TV stüdyoları kuruldu. İletişim ve medya alanında donanımlı personel yetiştirmek amacıyla oluşturulan stüdyolarda öğrenciler mezuniyet öncesinde işi her yönüyle öğrenmiş olacak.

Üsküdarlı İletişimciler Radyo-Tv stüdyolarında uygulama yapacak

İletişim alanında uygulama ve pratik yapmanın önemi ile hareket eden Üsküdar Üniversitesi, Merkez Kampüsde İletişim Fakültesi bünyesinde Radyo-TV stüdyoları kurdu. Stüdyolarda öğrenciler, ders içi ve dışı uygulama imkanları ile deneyim kazanacak.

Uygulama derslerini yeni kurulan stüdyolarda yapacak öğrenciler, uygulama dışı zamanlarda pratik yapma imkanına da sahip olacak.

İletişim Fakültesi öğrencileri, ders dışı zamanlarda web üzerinden televizyon ve radyo yayını gerçekleştirebilecek, programlar çekecek, hayal ettikleri projelerini hayata geçirebilecek.

Eylül ayı itibariyle yeni yayın döneminde düzenli yayınlarına başlayacak olan Üsküdar Üniversitesi Televizyonunun tüm imkanlarından yararlanacak olan İletişim Fakültesi öğrencileri web üzerinden radyo ve teleziyon yayını da yapabilecek.

Öğrenciler böylece iletişim için çok önemli olan uygulama imkanlarıyla mesleğe hazır birer profesyoneller olarak mezun olacak.

Öğrenciler Üsküdar Üniversitesi Televizyonu haricinde çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında da staj imkanına sahip olacak.