Yaşlılara Üsküdar Üniversitesi'nin şefkat eli değdi

Abone ol

google news logo
Giriş12 Ekim 2012
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Yeni eğitim öğretim yılına başlayan Üsküdar Üniversitesi Geriatrik Bakımı öğrencileri ikinci haftada uygulama derslerine başladı. Öğrenciler hocaları Prof. Dr. Gülten Kaptan ile darülacezede kalan yaşlıları ziyaret etti. Öğrenciler yaşlıların her biriyle tek tek lgilendi, uzun uzun onları dinledi.

Yaşlılara Üsküdar Üniversitesi'nin şefkat eli değdi

Türkiye’nin alanında ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, teorik eğitimin yanında uygulama eğitimlerine de önem veriyor.

Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde 2012-2013 eğitim öğretim yılına 01 Ekim’de başlayan Üsküdar Üniversitesi, uygulama eğitimlerine de başladı. Yeni akademik yılın ikinci haftasında Sosyal Hizmetler Yüksekokulu Geriatrik Bakım öğrencileri yaşlıları ziyaret etti. Öğrenciler böylece alanlarına ilişkin ilk uygulama derslerine de başlamış oldu.

Yaşlılara Üsküdar Üniversitesi'nin şefkat eli değdi 2

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmetler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Kayışdağı Müdürlüğünü ziyaret eden öğrenciler, tesisleri gezdi.

Yaşlıları bir bir ziyaret edip onlarla uzun uzun ilgilenen Prof. Dr. Kaptan ve Geriatrik Bakımı öğrencileri tesislere ilişkin de yetkililerden bilgi aldı.

Yaşlılara Üsküdar Üniversitesi'nin şefkat eli değdi 3

Yetkililer öğrencilerin ilgilerinden oldukça mutlu olduklarını ifade ederken ziyaretten yaşlıların duyduğu sevinç ise görülmeye değerdi.

Yaşlılara Üsküdar Üniversitesi'nin şefkat eli değdi 4

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan Üsküdar Üniversitesi ile Kayışdağı Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanacağını söyledi. Tesis sakinlerinin öğrencileri sevgi ile karşıladığını sözlerine ekleyen Kaptan, eğitimleri boyunca, tesiste kalan yaşlı sakinlerin eğitim, bakım ve sosyal yönden paylaşımları ile yakından ilgileneceklerini kaydetti. Kaptan Geriatrik Bakım Bölümü öğrencilerinin ilk günlerinin çok verimli geçtiğini, öğrencilerin de bundan gurur ve mutluluk duyduğunu da dile getirdi.