Yetimler ile el ele söyleşisi gerçekleştirildi.

Abone ol

google news logo
Giriş04 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Yetimler ile el ele söyleşisi gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi İyilik Atölyesi öğrencileri “Yetimler ile el ele” söyleşi programı gerçekleştirdi. Dünyada ve ülkemizde yetimlerin yaşadığı sorunların ele alındığı programa konuşmacı olarak katılan İHH Yetim Birimi Koordinatörü Murat Yılmaz, Türkiye halkının yardımda dünya ikincisi olduğunu söyledi.

“Yetimlerle ile el ele” söyleşisi Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke Emir Nebi Konferans salonunda gerçekleştirildi. İyilik Atölyesi’nin organize ettiği programa öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Söyleşiye konuşmacı olarak İHH yetim birimi Koordinatörü Murat Yılmaz katıldı. 

Konuşmasında dünya üzerinde 200 milyondan fazla yetim olduğunu belirten Yılmaz, çocukların yarıdan fazlasının sokaklarda yaşamını sürdürmeye çalıştığın ifade etti.

Özellikle Afrika gibi açlığın ve savaşın olduğu bölgelerde çok daha fazla yetim çocuğun olduğunun altını çizen Yılmaz, Türkiye’nin bu çocuklara yardım konusunda dünyada ikinci söyledi. 

Yetimler ile el ele söyleşisi gerçekleştirildi. 2Türkiye halkının yardım sever olduğunun altını çizen Yılmaz, kendi ihtiyaçları olduğu halde vatandaşlarımızın muhtaç çocuklara yardım eli uzatabildiğini sözlerine ekledi.