Yolcuoğlu: “ Gelişime açık olun”

Abone ol

google news logo
Giriş16 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023

Yolcuoğlu: “ Gelişime açık olun”

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nün düzenlediği “Sosyal Hizmetin Gelişimi, Paradigması ve Kuramları” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa Üsküdar Üniversitesi’nden Doç. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu da konuşmacı olarak katıldı.

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nün düzenlediği “Sosyal Hizmetin Gelişimi, Paradigması ve Kuramları” konulu konferans Üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

“Dünya Sosyal Hizmet Günü” kutlamaları kapsamında düzenlenen konferansın açılış konuşmalarını SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyeleri yaptı. Prof. Dr. Necmettin Özerkmen, konuşmasında sosyal hizmetin gelişimi ve hedefleri hakkında bilgiler vererek, sosyal hizmetin insanı sevmekle mümkün olduğunu dile getirdi. Doç. Dr. Mehmet Zafer Danış ise sosyal hizmetin mesleki odağı, temel misyonu ve bölüm faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yrd. Doç. Dr. Fikret Efe de yaptığı konuşmada, sosyal hizmetin multidisipliner bir meslek olduğuna değinerek, sosyal hizmet mesleğinin hem bu dünya, hem de öbür dünyada mutlu olabilmek için sosyal hizmet uzmanlarına bir zemin oluşturduğunu belirtti.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu ise konuşmasında öğrencilere, tarihi gelişimiyle beraber sosyal hizmetin inceliklerini anlattı. Öğrenmenin sınırlandırılamayacağını ve öğrencilere her fırsatta okumaları gerektiğini öğütleyen Yolcuoğlu, başarının temel anahtarının, mesleği ne olursa olsun gelişime açıklık olduğunun altını çizdi.  

Konferansın sonunda Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Yolcuoğlu’na teşekkür plaketi taktim etti.