Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, Avustralya’da Üsküdar Üniversitesi’ni temsil etti

Abone ol

google news logo
Giriş18 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen 2. Uluslararası İnsan Kaynakları Konferansı’na katıldı. Yrd.Doç.Dr. Atlı,  “Communicating Corporate Social Responsibility On The Web - A Content Analysis of Sustainability Reports in World's Best Multinational Workplaces” isimli bir bildiri sundu.

Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, Avustralya’da Üsküdar Üniversitesi’ni temsil ettiÜsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, The University of South Australia ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası İnsan Kaynakları Konferansı’na katıldı.

Çalışmasında Best Place to Work Enstitüsü’nün 2014 yılı sıralamasında yer alan ilk 25 şirketin Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) çalışmaları üzerine yaptığı araştırma sonuçlarını paylaşan Yrd.Doç.Dr. Dinçer, dünyada çalışma şartları en iyi olan şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları konusunda ciddi bir fakındalık çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Yrd.Doç.Dr. Dinçer, söz konusu şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluğu bir iletişim aracı olarak kullandıklarını belirterek “Bu şirketler kurumsal web sitelerinde yıllık rapor ya da KSS raporu ya da benzer başlıklar halinde paylaşmaktadır. Ayrıca yürütülen KSS çalışmaları daha çok çevre ve toplumsal konular üzerine odaklanmaktadır.

En az üzerinde durulan konular ise sponsorluk ve çalışanların gönüllü katılımını içeren KSS projeleridir. Söz konusu şirketler arasında biyoteknoloji ve telekominikasyon şirketlerinin KSS raporları ve uygulamaları en başarılı sector olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıralamayı bilgi teknolojileri ile finans sektörü takip etmektedir” dedi.

ÜHA