Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş22 Şubat 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen “Toplumsal Duyarlılık ve Medya” konferansına katılan Radyo Viva ve Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştuÜsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Sosyoloji Kulübü tarafından düzenlenen “Toplumsal Duyarlılık ve Medya” konferansına katılan Radyo Viva ve Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni, Star gazetesi yazarı Özay Şendir, toplumsal duyarlılık konusunda hem medyanın hem de bireylerin sorumlulukları olduğunu söyledi.

Türkiye’de televizyonların daha çok eğlence amaçlı kullanıldığını belirten Şendir, haber programlarının izlenme oranlarının dizilerin ve eğlence programlarının çok gerisinde kaldığını söyledi.

Ülkemizde toplumsal duyarlılığa ilişkin sorunların sebebinin medya olmadığını belirten Şendir, “Evet medyanın da eleştirilecek çok yönü var ama toplum olarak biraz da kendimize bakmamız lazım. Bizim de birey olarak eksikliklerimizi görmemiz ve özeleştiri yapmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye’de bin civarında radyo istasyonu olduğunu bunlardan 36’sının ulusal kanal olduğunu belirten Özay Şendir, radyonun en interaktif ve en insana dokunan kitle iletişim aracı olduğunu da sözlerine ekledi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve mesleki anılarını paylaşan Şendir’e program sonunda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sevil Atasoy tarafından plaket verildi. Özay Şendir, öğrencilerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu 2

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu 3