Kişiye Özgü Tedavi Üsküdar Üniversitesinde konuşuldu

Abone ol

google news logo
Giriş10 Mart 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesinde, önümüzde ki yılların tedavi şekli olacak ve sağlık sistemimizde önemli yer tutacak kişiye özel tedaviyi masaya yatırdı. 60 Dakikada Farmakogenetik Panelinde kişiye özel tedavi ele alındı.

60 Dakikada Farmakogenetik Paneli Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şule Gök’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak Dr. Gülay Özgön ve Doç. Dr. Korkut Ulucan katıldı.

Gök, açılış konuşmasında interdisipliner çalışmalardan ve bireysel tıp olarak bilinen kişiye özel tadaviler hakkında genel bir konuşma yaparken Dr. Gülay Özgen de farmakogenetik çalışmaların özel hayatımızda ki yeri ve sağlık sistemimizde ki yeri hakkında bilgiler verdi. Farmakogenetik testlerin uzman kişiler tarafından yorumlanması gerektiğinin altını çizen Özgön, gereksiz testlerin bireylerde farklı algılara neden olduğunu sözlerine ekledi.

Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan ise konuşmasında psikiyatride kullanılan farmakogenetik uygulamalar, hasalara ve hekimlere sağladığı faydalar ve genetik kartlar hakkında bilgiler verdi. Ulucan, önümüzde ki yıllarda etkin tedavilerin nasıl olması gerektiğine de dikkat çekti. 

Farklı üniversitelerden öğrenci ve akademisyenlerin ilgi gösterdiği panelde gelen sorular da cevaplandırıldı.

Kişiye Özgü Tedavi Üsküdar Üniversitesinde konuşuldu Kişiye Özgü Tedavi Üsküdar Üniversitesinde konuşuldu 2 Kişiye Özgü Tedavi Üsküdar Üniversitesinde konuşuldu 3