Manevi Reçete Konferansları Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile başladı.

Abone ol

google news logo
Giriş14 Ocak 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
0
Manevi Reçete Konferansları Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile başladı.

Manevi Reçete Konferansları Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile başladı. 2Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenen Manevi Reçete Konferansına katıldı. Sağlıkta Pozitif Düşünce Topluluğumuz tarafından düzenlenen Konferansta Tarhan “Hastalara Psikolojik ve Manevi desteğin Önemi” başlıklı konuşma yaptı.

Güney Yerleşke Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, Sağlıkta Pozitif Düşünce Topluluğu Başkanı Abdullah Ayaz’ın kulüplerinin tanıtım sunumu ve sonrasında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konferansı ile devam etti.

Biyopsikososyal modele ilişkin açıklamalarda bulunarak sözlerine başlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, hastanın hekimin sözüne çok büyük anlam yüklediğini ve bu bağlamda hekimin hasta ile iletişiminin büyük önem kazandığına dikkat çekti.

Tarhan, “Hastalara verilecek manevi reçetenin birinci şartı önce kendimizi tanımak, tedavi etmek, ondan sonrada başkalarına faydalı olmaktan geçer” dedi.

Konferansları sonrasında Prof. Dr. Fahri Ovalı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a teşekkür ederek plaket takdim etti.


Manevi Reçete Konferansları Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile başladı. 3