Üsküdar Üniversitesi APA Kongresine damga vurdu

Abone ol

google news logo
Giriş23 Mayıs 2019
Güncelleme10 Nisan 2023
Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Amerikan Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongresinde katıldı. ‘Tedavide Hassas Tıp’ alanında sunumlar yapan Üsküdar Üniversitesi akademisyenlerini dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanları ilgiyle takip etti.  

Amerikan Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) Kongresi ve Fuarı bu yıl San Francisco’da gerçekleştirildi.

Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi bu yıl da önemli isimler ve çalışmalarıyla katıldı.

18 - 22 Mayıs 2019 tarihlerinde Moscone Center’da  gerçekleştirilecek kongrede tanı ve tedavide son gelişmeler ele alındı.

Nöroloji, Psikiyatri ve Psikofarmakoloji alanındaki dünya çapında önemli bilim insanlarının bulunduğu kongrede Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Terapötik ilaç takibi ve farmakogenetik profilleme yardımı ile doğru ilaç tedavisi, doğru dozaj ve doğru uygulama şekli hakkında nasıl karar verilir?’ başlığında sunum yaptı.


NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz da kongrede ‘Bağımlılık tedavisinde hassas tıp’ı anlattı.NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Barış Metin ise ‘Psikiyatrik tedavide nöroteknoloji ve nöromodülasyon tekniklerinin kullanımı’ konusunda paylaşımlarda bulundu.

Tarhan, Dilbaz ve Metin’in sunumlarını dünyanın farklı coğrafyalarından gelen bilim insanları ilgiyle dinledi.Kongre kapsamında dünyanın önde gelen bilim insanları Türk Amerikan Nöropsikiyatri resepsiyonunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında bir araya da geldi.

Üsküdar Üniversitesi, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Türk-Amerikan Nöropsikiyatri Derneği (TANPA) nin stantları ise kongrenin en dikkat ve ilgi çekici stantları arasında yer aldı.