Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…

Abone ol

google news logo
Giriş04 Haziran 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…Üsküdar Üniversitesi, yükseköğretime politikaları ile yön veren dünyanın en büyük eğitim organizasyonu NAFSA’ya katıldı. Bu yıl 68’inci buluşma Colorado eyaletinin Denver şehrinde gerçekleştirildi. Dünyanın her kıtasından çok sayıda yükseköğretim mensubunun yer aldığı organizasyonda Üsküdar Üniversitesi tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Her yıl Mayıs ayının son haftasında ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük eğitim fuarı NAFSA (National Assocaiton of Foreign Student Advisors-Yabancı Öğrenci Danışmanları Ulusal Derneği) 68’nci buluşmasını ABD’ nin Colorado eyaletinde yer alan Denver şehrinde gerçekleştiriyor.

Dünyanın her kıtasından yükseköğretim ile ilgili kurumların ve eğitim alanında görev yapan profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona Türkiye’den de 25 üniversite “Study in Turkey” çatısı altında katılıyor.

NAFSA’da Üsküdar Üniversitesi de yer alıyor.Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor… 2

Dünyada yükseköğretime politikaları ile yön veren NAFSA, dünyanın her yerindeki ve her kademesindeki uluslararası eğitim profesyonellerini bir araya getirmek, eğitim sektöründeki gelişmelerden haber vermek ve uluslararası iş birlikleri için zemin oluşturmak amacıyla binlerce kişiyi bir araya getirirken, organizasyona katılan Üsküdar Üniversitesi de tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

NAFSA Uluslararası Eğitim Fuarı ve Konferansı’nda konferanslar, uluslararası eğitimi ile ilgili oturumlar, işbirliği toplantıları ve ülkelere özel eğitim ile ilgili bilimsel etkinlikler gerçekleştirilirken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular da deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Öte yandan Türk Amerikan Üniversiteleri Çalıştayı ve Avrupa Staj Konsorsiyumu yönetim kurulu toplantısına katılan Konuk ve Üçsular, Colorado Heights Üniversitesi yetkilileriyle de üniversitenin kampüsünde gezi ve incelemelerde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor… 3